21.04.2009, 10:54, Stáří: 15 r.

Středoevropská konference doktorandů v oboru politologie

Autor: Karel Kouba

Ve dnech 28. a 29. dubna se na Katedře politologie a evropských studií (KPES FF) uskuteční první ročník mezinárodní Středoevropské konference doktorandů v oboru politologie. Své příspěvky zde představí celkem 41 přednášejících z Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky. Konference je ojedinělá v tom, že v českém i středoevropském kontextu dosud zcela chyběla podobná politologická platforma pro konfrontaci doktorandských výzkumných záměrů. Organizátoři z řad olomouckých doktorandů se tak snaží zahájit tradici setkávání studentů doktorského studia, která je obvyklá a přínosná v jiných oborech. Jejím účelem je nejen konfrontace probíhajících výzkumů, ale také navazování kontaktů s jinými politologickými pracovišti. Konferenční příspěvky jsou zařazeny do tří tematických bloků, které odpovídají studiu srovnávací politologie, mezinárodních vztahů a problematice evropské integrace. K účasti na konferenci jsou zváni všichni členové akademické obce i širší veřejnost. Podrobný program lze nalézt na stránkách KPES (kpes.upol.cz).

Mgr. Karel Kouba, M.A.