05.12.2011, 08:21, Stáří: 13 r.

Tři texty Šlomo Ibn Gabirola

Autor: Daniel Soukup

Centrum judaistických studií Kurta a Ursuly Schubertových FF UP Olomouc vás srdečně zve na přednášku doc. PhDr. Márie Mičaninové, CSc., která se uskuteční v úterý 6. prosince 2011 v rámci pravidelného Cyklu judaistických přednášek pro veřejnost v 17:00 v knihovně Centra judaistických studií na třídě Svobody 26 v Olomouci (1 patro).

Tři texty Šlomo Ibn Gabirola: Fons vitae (Pramen života), Keter Malchut (Královská koruna) a Adon Olam (Pán světa)

Přednáška představí významného středověkého filozofa, básníka a moralistu Šlomo ibn Gabirola, známého jako Avicebron, Avencebrol či Avicebrol (1020/21, Malaga – 1058, Valencie). Učenec z arabského Španělska je autorem filozofického díla Fons vitae (Pramen života) a náboženských hymnů Keter malchut (Koruna království) a Adon Olam (Pán světa), o nichž v olomouckém kabinetu judaistiky pohovoří doc. M. Mičaninová z Katedry filozofie a dejín filozofie Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích.

www.kfadf.ff.upjs.sk/doc_phdr_maria_micaninova_csc.html

POZOR! Přednáška se výjimečně koná v ÚTERÝ!