25.05.2011, 11:00, Stáří: 13 r.

Univerzita patronem Olomouckého 1/2Maratonu: Podílejte se na jeho organizaci!

Autor: Ondřej Martínek

Již v sobotu 18. června proběhne v olomouckých ulicích druhý ročník mezinárodního běžeckého festivalu Olomoucký 1/2Maraton. Podobně jako v loňském roce je i letos Univerzita Palackého jedním z jeho hlavních patronů. „Rádi bychom proto vyzvali studenty i zaměstnance univerzity k aktivní účasti na této jedinečné sportovní události, a to ať již jako účastníky jednotlivých závodů či jako dobrovolníky, kteří akci zajišťují a bez jejichž účasti by jen těžko proběhla,“ říká Mgr. Radek Palaščák, vedoucí oddělení komunikace UP. Svou běžeckou účast na trati přislíbil i rektor UP prof. Miroslav Mašláň a další zaměstnanci vedení rektorátu a fakult.

Všichni dobrovolníci získají od organizátorů nejen značkové tričko a občerstvení, ale také možnost zapojit se do organizace této prestižní akce. „Bez dobrovolníků na startu, na trati, v technickém zázemí a v cíli by nebyl žádný závod. Každý dobrovolník od nás obdrží oficiální tričko určené pouze a výhradně pro dobrovolníky. Během závodu pak mají dobrovolníci samozřejmě zajištěno občerstvení v podobě vody a bagety. V loňském roce byli mezi dobrovolníky desítky studentů Univerzity Palackého a věřím, že tomu letos nebude jinak,“ dodává Martina Kozáková za organizátory závodu.

Více o Olomouckém 1/2Maratonu:
www.olomouckypulmaraton.cz

Online přihlášky pro dobrovolníky a podmínky dobrovolnictví:

Prezentace pro dobrovolníky