13.02.2013, 13:17, Stáří: 12 r.

UP kurzy pro akademiky: KOUČINK/SUPERVIZE/MULTIKUTURALITA a jiné

Autor: -ps-

Přijměte pozvání na únorové a březnové kurzy pro pedagogy všech fakult Univerzity Palackého. Nabízené kurzy se zabývají především trendy v oblasti leadershipu a osobního rozvoje. Pro pedagogy anglickeho programu jsme nachystali prakticky zaměřený kurz multikulturality.

Registrace k jednotlivým kurzům je otevřena na ppc@u4future.net.

SEZNAM KURZŮ

1. Využití koučinku v pedagogické praxi , PhDr. Jana Cihounkova, akreditovaný kouč
Kurz kombinuje teoretické bloky s praktickou ukázkou sebekoučování a nácvikem dovedností v malych skupinkách. Účastníci se naučí klást koučovací otázky a používat model výkonového koučovaní GROW v rámci své praxe.

28. února 2013, 9 - 13 hod. (13 –- 14 hod. přestávka) 14 - 18 hod. Učebna: č. 1.08, ICV FF UP, tř. Svobody 26

2. Multikulturalita: jak pracovat s kulturně diverzifikovanou skupinou studentů , PhDr. Zuzana Hubinkova PhD. (VSE)
Kurz je určen předeším, nicméně nejen, pro pedagogy, kteří mají mezi svými posluchači zahraniční studenty (z různych kontinentů, zemí a kulturních oblastí).

5. března 2013 9.30 - 11.45 hod (11.45 - 13 hod. přestávka) 13 -– 16.20 hod. Učebna: č. 1.08, ICV FF UP, třida Svobody 26

3. Praktické využití stylu a technik supervize - PhDr. Vendula Junková (UK)
Kurz představuje základní seznámení se supervizí jako jedním z nástrojů zlepšení efektivity práce jednotlivců i týmu a s jejím uplatněním v praxi. Cílem supervize může být jak rozvoj odbornosti, tak zvládání profesních nároků i pochopení profesionálních a etických hodnot. Za účelem překročení teoretické úrovně jsou zařazeny praktické nácviky modelových situací supervize.

1. března 2013 a 5. dubna 2013 9.30 - 12.30 hod. (12.30 - 13.30 hod. přestávka) 13.30 - 17.30 hod. Učebna: B1, PřF - Katedra ekologie a životního prostředí, tř. Svobody 26

4. O dopadu a spokojenosti v (ne)akademickém žživotě - – Mgr. Aleš Neusar, Ph.D. (UP)
Kurz se zabývá slaďováním pracovního a osobního života a zaměří se na otázku, kterou si klade mnoho z nás. Jak mít„ dopad“ na akademické půdě a přitom zvládat žživot i mimo univerzitu?

8. března 2013, 8.30 –- 13 hod. Učebna: B1, PřF - Katedra ekologie a životního prostředí, tř. Svobody 26

5. Krize vzdelanosti jako projev krize globalni - – MA Vladimir Lobotka
Kurz je určen pro ty pedagogy, kteří žživě pociťují krizi klasického vzdělávacího systému založeného na ideálu všestranného rozvoje lidské bytosti a nesouhlasí s jeho zpoplatněním krátkodobým tržním zajmům, které nás uzavírají v rámci velice jednostranně, na krátkodobý úspěch orientované životní perspektivy. Cílem tohoto kurzu je zprostředkovat účastníkům hlubší porozumění pozadí tohoto posunu, otevřít diskuzi a nabídnout následně perspektivu, která by mohla obohatit jejich práci se studenty.

22. února 2013, 9 –- 13 hod. Učebna: B1, PřF - Katedra ekologie a životního prostředi, tř. Svobody 26

School for Transformative Leadership
email: ppc@u4future.net