26.11.2015, 15:23, Stáří: 8 r.

V kapli Božího Těla vystoupí Boulevard Harmonisté

Autor: DA

V pondělí 30. listopadu vystoupí v kapli Božího Těla pěvecký sbor, který působí při North West University v jihoafrickém Potchefstroomu a patří k nejlepším v Jižní Africe. Repertoár skládá z klasické hudby, různých stylů i z populární a lidové hudby. Koncert začne v Kapli Božího Těla v 19 hodin.

Boulevard Harmonisté je pěvecký sbor "a capella" o šesti osobách, které mají rády dobrou hudbu a zpěv.

Repertoár sboru se skládá z klasické hudby různých stylů, dále z populární a lidové hudby, včetně mnohých jihoafrických kompozic. Vysoký hudební standard a úžasná hudba zaručují událost čistého hudebního šarmu a radosti!

Skupina The Boulevard Harmonists a capella Ensemble byla založena v roce 1994 a stále působí při North West University v jihoafrickém Potchefstroomu. Od svého vzniku sbor pravidelně vystupuje v různých částech světa, a každoročně na třech velkých národních uměleckých festivalech v domovské zemi.

Boulevard Harmonisty tvoří tři ženy a tři muži. Členové jsou Marilize Hattinghová (soprán), Lanka Stolsová (mezzosoprán), Carla le Grangeová (alt), Manna Stander (tenor), Wilhelm Meyer (bariton) & Phillip Venter (bas).

Skupina dnes patří mezi nejlepší v Jižní Africe, a je jedna z mála, která také zpívá klasickou hudbu této úrovně. Sbor vyhrál dvě mezinárodní soutěže pro menší soubory, a jejich představení se setkala s širokým ohlasem, vynikajícími hodnoceními a kritikami.

Sbor vydal doposud pět CD disků – Recital, Necessities, Tiempo, Monumental a Project 4.

Na koncertní cestě po Evropě sbor dále navštíví Belgii, Nizozemsko, Německo, Slovensko, Rakousko a Českou republiku.