26.04.2011, 08:50, Stáří: 13 r.

Víno jako multikulturní fenomén

Autor: Lucie Vavrysová

Ve dnech 28. a 29. dubna 2011 pořádá Katedra romanistiky a Katedra aplikované ekonomie FF UP mezinárodní interdisciplinární konferenci Víno jako multikulturní fenomén.

Možnými tématy konference jsou: víno jako symbol, víno jako inspirace a zdroj kreativity, víno v literatuře, hudbě a výtvarném umění, víno ve filmu a divadle, víno jako zdroj radosti ze života i faktor zatracení, rituály a mytická místa spjatá s produkcí vína, harmonie chuti sýru a vína, víno v lidové tvorbě, víno jako „chemický roztok“, faktory ovlivňující chuť a kvalitu vína, víno v pozadí obchodních jednání, víno v diplomacii, víno a virtuální svět, jak číst vinné etikety?

V průběhu konference se můžete těšit na společenský večer s profesionální degustací francouzských vín.

Výstupem z konference bude sborník s kódem ISBN. Bude přihlášen pro posouzení pro indexaci do ISI Web of Science.

Přihlášení aktivních i pasivních účastníků je možné do 28. 2. 2011, a to on-line registračním formulářem na adrese www.contexo.cz - Víno jako multikulturní fenomén, kde také získáte více informací o konferenci. Registrační poplatek činí 500,-Kč.

Těším se na Vás při společném získávání nových poznatků o víně.