23.04.2012, 14:21, Stáří: 12 r.

Vladimíra Dvořáková: Rozkládání státu

Autor: -da-

Knihkupectví Euromedia, Societas cognitorum / Sdružení profesorů Filozofické fakulty UP v Olomouci a Katedra historie FF UP / Seminář Osobnosti české historiografie vás zvou ve čtvrtek 3. května 2012 v 17 hodin do učebny Auditorium maximum Uměleckého centra UP, Univerzitní 3, Olomouc  k představení knihy Vladimíry Dvořákové Rozkládání státu.

Program:
Slovo Vladimíry Dvořákové
Představení knihy
Diskuse

Programem provází Ivo Barteček

Autorka hledá odpověď na otázky, které si klade veřejnost – co se děje v této zemi, proč se tomu tak děje a zda existují nějaká východiska. V sérii krátkých textů pojmenovává nešvary bující ve společnosti, hledá jejich kořeny a podstatu. Podrobně se zabývá politickou kulturou a fungováním státu. Text oživují četné příklady z poslední doby. Kniha je určena širšímu publiku a měla by přispět k posílení kritického myšlení a zvýšení zájmu o věci veřejné.