26.03.2012, 09:40, Stáří: 12 r.

V.Ř.E.D. 2012 bude ve znamení bouře a vzdoru

Autor: -tz-

Blíží se začátek dubna a s ním pravidelná přehlídka amatérských filmů studentů Univerzity Palackého v Olomouci. V.Ř.E.D. letos oslaví už osmé narozeniny. Promítání filmů spojené se spoustou zábavy a následnou afterparty proběhne 10. dubna 2012 v S-cube.

Téma letošního V.Ř.E.D.u je Bouře a vzdor. Co si pod tím představíte? To je jen a pouze na vás.  V.Ř.E.D. byl v předchozích letech součástí mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Této spolupráce se nevzdává ani letos. V rámci AFO 47 se bude promítat vítězný film z V.Ř.E.D.u a videa z partnerských festivalů. Hlavní promítání soutěžních filmů však proběhne samostatně 10.dubna 2012 od 20.00 v S-cube.

Cílem organizátorů je dostat se za hranici Katedry divadelních, filmových a mediálních studií a získat filmy i z jiných kateder či fakult UP. Prvním krokem je spolupráce s ateliérem intermedií na Pedagogické fakultě.

Jaké jsou podmínky pro přihlášení filmů do soutěže?

1. Přihlašovat filmy mohou studenti jakéhokoli druhu studia na UPOL.

2. Film musí být natočen v období od 18.4.2011 do 1.4.2012 s výjimkou studentů I. ročníků.

3. Studenti I. ročníků mohou přihlásit i filmy staršího data. Nesmí se ovšem jednat o absolventské filmy z jiných filmových škol.

4. Můžete přihlásit také filmy, na kterých jste se podíleli jinak než režijně (herec/herečka, scénář, kamera)

5. Počet vámi přihlášených filmů není omezen.

6. V titulcích filmu musí být napsán rok natočení.

7. Optimální délka filmu je maximálně 20 minut. V případě překročení časového limitu záleží na porotě, zda-li film do soutěže připustí.

8. Alespoň jeden zástupce filmu musí být přítomen na veřejném promítání (pro představení filmu a případné dotazy).

Zájemci se mohou přihlásit vyplněním přihlášky, která je ke stažení na webu. Filmy ve formátu DVD/DivX (s vyplněnou přihláškou) přijímá paní Olga Pálová na sekretariátu Katedry divadelních, filmových a mediálních studií (Umělecké centrum UP – Konvikt, II. patro) do 3. dubna 2012.