04.02.2013, 15:45, Stáří: 11 r.

Výběrové řízení na lektoráty Čj

Autor: -ps-

Výzva zájemcům/zájemkyním o působení na lektorátech českého jazyka a literatury zřízených na vzdělávacích institucích v Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Číně, Francii, Gruzii, Chorvatsku, Indii, Itálii, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rakousku, Rusku, Slovinsku, Spojeném království a Srbsku.

Termín pro přihlášení: 4. 3. 2013.

Výzva zájemcům/zájemkyním o působení na lektorátu českého jazyka a literatury při následujících zahraničních vzdělávacích institucích:

Bližší informace o jednotlivých lektorátech jsou k dispozici na: http://www.dzs.cz/index.php?a=view-project-folder&project_folder_id=319&.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyhlašuje výběrové řízení na místo lektorky/lektora českého jazyka a literatury, která/který bude od akademického roku 2013/2014 působit na jednom z lektorátů českého jazyka a literatury při výše uvedených vzdělávacích institucích. Obecné informace o lektorátech českého jazyka a literatury při vysokých školách v zahraničí uchazečky/uchazeči naleznou zde: http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/podpora-vyuky-ceskeho-jazyka-a-literatury-v-zahranici.

Požadavky:

• Podmínkou je ukončené vysokoškolské vzdělání (magisterský nebo doktorský studijní program) v oboru český jazyk a literatura.
  • Předpokládá se znalost jazyka daného státu, popřípadě (kromě zemí v nichž je úředním jazykem němčina a francouzština) anglického jazyka.
  • Velkou výhodou je zkušenost s výukou českého jazyka pro cizince.
  • Velmi vítána je pedagogická praxe na vysoké škole, spolupráce s letními školami bohemistických studií apod.
  • Veškeré relevantní zkušenosti je třeba doložit.
  • Německo (Budyšín) – řidičský průkaz skupiny B.
  • Rakousko (Vídeň) – schopnost výuky reálií.

Zájemkyně/zájemci zašlou tyto požadované dokumenty:

• motivační dopis v českém jazyce s uvedením preferovaného místa působení - lektorátu;
  • strukturovaný životopis (v českém jazyce);
  • kopii VŠ diplomu;
  • doklady o relevantní pedagogické praxi;
  • kopii dokladu o vykonané zkoušce z cizího jazyka (není-li součástí státní zkoušky na VŠ).

Žádné ze zaslaných dokumentů nebudou uchazečům/uchazečkám vráceny.

Požadované dokumenty je třeba zaslat nejpozději do  4. 3. 2013 včetně – rozhoduje otisk poštovního razítka - (nejlépe doporučenou) poštou na adresu:
Mgr. Jitka Plecitá, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, oddělení mezinárodních vztahů, Karmelitská 7,  118 12 Praha 1, a současně také e-mailem na adresu: jitka.plecita@msmt.cz.

MŠMT ČR nenese odpovědnost za eventuální ukončení aktivity některého z výše uvedených lektorátů českého jazyka a literatury v zahraničí, případně za odvolání zájmu zahraniční strany o vyslání lektora českého jazyka a literatury, a to v průběhu tohoto výběrového řízení i v období následujícím.