02.01.2013, 09:55, Stáří: 12 r.

Výběrové řízení na postdoktorské místo na Katedře historie FF UP

Děkan Filozofické fakulty UP v Olomouci vypisuje výběrové řízení na 1 postdoktorské místo na Katedře historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Katedra historie Filozofické fakulty UP v Olomouci vyhlašuje konkurz na 1 postdoktorské místo se zaměřením na starší dějiny (především pak středověké). Přihlášky mohou podávat uchazeči z ČR i z evropských a neevropských zemí, kteří dosáhli titulu Ph.D. po 28. březnu 2008.

Požadavky na uchazeče
Znalost latiny (schopnost překladu pramenů)
Znalost středověké paleografie
Kompatibilita s tématickým zaměřením (církevní starší dějiny)
Uchazeč musí doložit publikační činnost v oboru, ovládat anglický jazyk a musí být schopen podílet se na více vědeckých projektech.

Přijatý uchazeč obdrží měsíční plat ve výši 40 000 Kč a 282 000 Kč na cestovní výlohy, pracovní místo vybavené počítačem, kartu do knihovny atd.

Povinnosti přijatého uchazeče
Podíl na výuce, tj. vedení seminářů a přednášek (celkem 4 hodiny týdně) dle svého výběru a dle domluvy s mentorem po 3 semestry;  1 doktorandský seminář ročně
Vlastní výzkum
Publikační činnost (2 studie v recenzovaných odborných časopisech uvedených v databázích SCOPUS nebo ERIH, nebo 1 odborná monografie)
Absolvování zahraniční stáže

Platnost pracovní smlouvy
Postdoktorská pozice se vypisuje pro období 1. 3. 2013 až 30. 6. 2015.

Přihláška
Přihláška musí obsahovat strukturovaný životopis, bibliografii uchazeče, 1 doporučující dopis, popis projektu, kopii Ph.D. diplomu či potvrzení o úspěšné obhajobě doktorské dizertace.
Uchazeči z České republiky mohou být pozváni k ústnímu pohovoru.

Adresa pro podávání přihlášek
Katedra historie Filozofické fakulty UP v Olomouci, (k rukám Jana Stejskala), Na Hradě 5, 771 80 Olomouc

Uzávěrka pro podávání přihlášek
do 15. 2. 2013

Postdoctorate Fellowship at Palacký University, History Department – Call for Applications

History Department at Palacký University Olomouc, Czech Republic offers 1 Postdoctorate Fellowship in Medieval and Early Modern History (priority of Medieval History) beginning in  March 1, 2013. The position is open to all applicants from both European and Non-European countries who successfully accomplished their Ph.D. after March 28, 2008. Evidence of publication activity, a satisfactory command of English and ability to take part in several collateral research projects are expected.
The fellow will get the monthly salary up to 40,000 Czech crowns (apr. 1,600 Eur) and 282,000 Czech crowns (apr. 11,300 Eur) to cover his/her travel expenses.
History Department provides the office space with computer, library card etc.
-The fellow is expected to teach (4 hours/week) according to his/her own choice for  3 semesters (as agreed with mentor); 1 doctoral seminar per year
- complete scholarly work (2 articles in peer-reviewed historical journals listed in ERIH or SCOPUS database, or 1 monograph) and actively participate in the academic and intellectual communities of the department with which he/she is affiliated.

Applications should contain:
- Academic CV
- 1 recommendation letter
- applicant’s bibliography
- project proposal
- copy of Ph.D. diploma
Applicants from the Czech Republic may be asked to present their project personally.

Duration of Fellowship:
March, 1 2013 – June, 30 2015.

Address for applications:
Katedra historie Filozofické fakulty UP v Olomouci, (Att  Jan Stejskal),  Na Hradě 5, 771 80 Olomouc, Czech Republic
Application Deadline: do 15. 2. 2013