30.09.2013, 11:27, Stáří: 11 r.

Vyhlášení 1. ročníku soutěže o rozvojové projekty v rámci institucionálního plánu Univerzity Palackého v Olomouci (FRUP)

Autor: -da-

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci vyhlašuje 1. ročník soutěže o rozvojové projekty v rámci institucionálního plánu Univerzity Palackého v Olomouci (FRUP). Tato pravidla vycházejí z § 18 odst. 2 písm. a) zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů, (dále jen „zákon“), v souladu Dlouhodobým záměrem Univerzity Palackého v Olomouci pro období 2011-2015 (dále jen „Dlouhodobý záměr UP“) a Aktualizací Dlouhodobého záměru Univerzity Palackého v Olomouci pro rok 2014 (dále jen „Aktualizace pro rok 2014“) a „Pravidel pro poskytování příspěvku a dotací veřejným vysokým školám Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, čj. MSMT-1624/2013-320 ( dále jen „Pravidla“).

Soutěž se řídí pravidly stanovenými směrnicí rektora č. B3-13/5-SR: Zásady soutěže o rozvojové projekty na Univerzitě Palackého v Olomouci (FRUP)

Časový harmonogram soutěže:

Vyhlášení soutěže: 1. 10. 2013
Soutěžní lhůta: 1. 10.–15. 11. 2013
Hodnotící lhůta: 16. 11.–30. 12. 2013
Počátek řešení projektů: leden  2014
Termín pro odevzdání zprávy: 15. 1. 2015
Veřejné oponentury závěrečných zpráv: do 31. 1. 2015

Pro 1. ročník jsou stanoveny prioritní okruhy takto:

Okruh  1.  Podpora pedagogické práce akademických pracovníků do 35 let na vysoké škole – studijní zahraniční pobyty akademických pracovníků do 35 let vázané na podání habilitačního spisu do konce kalendářního roku 2014.
Lze žádat o podporu do 150 tis. Kč (cestovné, studijní literatura)

Okruh 2. Inovace studijních programů na úrovni předmětů
Očekávají se projekty zaměřené na:
a)    rozvoj stávajících laboratoří, ateliérů a výukových pracovišť formou nákupu laboratorního vybavení, technických pomůcek, SW a knih spojených s výukou. Řešitel je povinen uvést název předmětu, status předmětu (kategorie A, B, C) a celkový hodinový rozsah s vyznačením inovované výuky.
b)    podporu studijních pobytů akademických pracovníků zaměřených na vzdělávací aktivity na zahraničních vysokých školách. Preferovány budou projekty související s akreditací studijních programů v cizím jazyce. Požadovaným výstupem je dokončený rukopis učebního textu. Délka pobytu je maximálně dva měsíce a je nutno doložit pozvání.
Lze žádat o podporu v rozmezí 100–300 tis. Kč.

Přihlášky se podávají pouze elektronickým způsobem, a to prostřednictvím Portálu UP nebo Integrovaným informačním systémem UP  (http://obd.upol.cz)
Přihlašuje se stejným ID uživatele a heslem jako do Portálu UP.

Průvodce aplikací a formální hodnotící kritéria najdete zde: http://www.psup.cz/downloads/201393010117_postup_vyplneni_projektove_prihlasky_frup.pdf.

Přihlášky se podávají do 15. 11. 2013 do 17.00 hod.

Projekty včetně povinných příloh se předkládají v českém jazyce.

Ke každému projektu je nutné přiložit dvě povinné přílohy:
1) Popis projektu – musí obsahovat plánované aktivity, jejich očekávané výsledky a časový harmonogram řešení projektu. Dokument nemá stanovenou podobu, maximální velikost je limitována počtem 10 stran.
2) Charakteristika řešitelského týmu – měl by obsahovat životopisy členů řešitelského týmu, jejich dosavadní výsledky. Rozsah není omezen.
Je možné vkládat i další nepovinné přílohy.
Všechny přílohy musí být ve formátu. doc, .docx, .rtf (dokument programu MS Word) nebo.pdf (dokument programu Adobe Acrobat).

Úplné znění směrnice:http://www.upol.cz/fileadmin/user_upload/dokumenty/2013/SRB3-13-5.pdf

Kontaktní osoby:

Ing. Radka Komínková
e-mail: radka.kominkova@upol.cz

Ing. Tomáš Stejskal
e-mail: tomas.stejskal@upol.cz

---------

Zdroj: Petra Komínková (PS UP)