28.01.2014, 14:16, Stáří: 10 r.

Vyhlášení Ceny Františka Palackého

Autor: -da-

Cena Františka Palackého je oceněním vynikajících výsledků tvůrčí činnosti na poli vědy nebo kultury, která byla zřízena a poprvé udělena v roce 1998 při příležitosti dvoustého výročí narození Františka Palackého.

Prvním oceněným v roce 1998 byl prof. PhDr. Josef Polišenský, DrSc., nejvýznamnější osobnost mezi historiky Československa a České republiky druhé poloviny 20. století. V červnu 2010 byl Cenou Františka Palackého poctěn prof. ThDr. Kardinál Tomáš Josef Špidlík, SJ, profesor, dr.h.c. et. mult., in memoriam. O dva roky později pak Cenu Františka Palackého rektor udělil prof. PhDr. Josefu Jařabovi, CSc.

Návrh na udělení Ceny Františka Palackého může předložit každý člen akademické obce UP, a to vědecké radě té fakulty, na které je zaměstnán. Pro udělení Ceny Františka Palackého v roce 2014 je možno předkládat návrhy do 28. února 2014 cestou děkanátu fakulty.

Návrhový list
Text vyhlášení Ceny Františka Palackého