05.05.2014, 11:03, Stáří: 10 r.

Výtvarná dílna ke Svátku matek

Autor: -da-

Výtvarná dílna, která proběhne v dopoledních hodinách bude věnovaná tvoření drobných dárečků u příležitosti blížícího se Svátku matek. Dárky, které si děti samy vyrobí si mohou odnést domů a předat ho tak svým milovaným maminkám, babičkám, tetám apod.

Den matek se v České republice slaví druhou květnovou neděli podle amerického vzoru. V tento den vzdáváme poctu našim maminkám drobnými, většinou vlastnoručně vyrobenými dárky. Tento svátek se slaví na mnoha místech po celém světě a původně pochází ze starovékého Řecka, kdy se slavil svátek plodnosti a matek, spojený s uctíváním pohanské bohyně Rhey – Kybelé, matky bohů.

Datum a čas konání akce: úterý 6. května 2014 v 9:00 hodin v Mateřské škole Univerzity Palackého.

Vstupné: zdarma

Předpokládaná délka výtvarné dílny: 50–60 minut.

V případě zájmu se děti zaměstnanců UP starší 4 let mohou akce zúčastnit společně  s dětmi z MŠUP - podmínkou je doprovod rodiče nebo jiné rodičem pověřené dospělé osoby (např. prarodiče nebo jiní dospělí rodinní příslušníci), který po dobu trvání akce za své dítě nese plnou odpovědnost. Pedagogové zodpovídají pouze za děti z mateřské školy.

Sraz pro zájemce je v 8. 55 v mateřské škole.