07.10.2010, 12:15, Stáří: 14 r.

Zlatá promoce na Filozofické fakultě

Autor: -red-

Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci uspořádá v pátek 8. října historicky první Zlatou promoci určenou pro absolventy fakulty, jejichž promoce proběhly před padesáti lety.

Promoce se zúčastní na 30 seniorů narozených většinou v roce 1938, kteří svá studia jazykových oborů ukončili v roce 1960.

Zajímavostí je, že tehdejší studium probíhalo zčásti ještě na Vysoké škole pedagogické, z níž se teprve roku 1958 vyčlenila fakulta filozofická.

Podle slov promující a zároveň organizátorky promoce paní Libuše Pospíšilové nejde jen o pamětnickou akci, ale rovněž o projev zájmu o současnou podobu fakulty a jejího rozvoje. Libuše Pospíšilová dodává: „Sejdeme se se spolužáky z celé republiky a snad i ze zahraničí. Setkání nabízí vzpomínky i možnost srovnání našich zkušeností s novou tváří fakulty.“

Děkan FF UP Doc. Jiří Lach zdůrazňuje, že práce s absolventy, jichž si fakulta váží, by v následujících letech měla být ještě více prohloubena. „Rádi bychom s několika tisíci našich bývalých studentů navázali kontakt a nabídli jim spolupráci na nové vizi humanitního vzdělávání založené na vědeckém přístupu a mezinárodním renomé. Stejně tak věříme, že se do Olomouce budou opakovaně vracet a přispějí k oživení města a univerzity.“ upřesňuje.

Organizace výročních promocí s sebou nese i řadu problémů. Proděkan pro vnější vztahy Petr Bilík by si přál, aby fakulta do budoucna získala funkční spojení se všemi absolventy. „Jedná se o mimořádně důležité vazby pro celou školu. Absolventi nabízejí zpětnou vazbu, pohled obohacený o životní zkušenosti, a v neposlední řadě nesou jméno fakulty do celého světa. Budování adresáře je však pochopitelně velmi obtížné a bude ještě několik let trvat, než bude hotov a pak už jen aktualizován.“

Zlatá promoce, na niž jste srdečně zváni, proběhne za přítomnosti děkana Filozofické fakulty UP od 11:00 v Aule FF UP, Křížkovského 10

Mgr. Petr Bilík, Ph.D. proděkan pro vnější vztahy a přijímací řízení