Nejnovější aktualita

7. 3. 2024

Academic Institutions in a Changing World 15:3:2024 ROOM 4.41

7. 2. 2024

Postup odevzdání ZP pro termín obhajob květen/červen 2024 (prezenční i kombinované studium)

Aktuální adresa pracoviště:
Univerzita Palackého v Olomouci
tř. Svobody 686/26
779 00 Olomouc

Korespondenční adresa:
Univerzita Palackého v Olomouci
Křížkovského 511/10
771 80 Olomouc

Kontakt na sekretářku katedry:
Lucie Podstatová - 585 633 499;  lucie.podstatova@upol.cz

facebook.com/SOCANTUPOL

Katedra v médiích

Hana Horáková: Polovinu všech dodávek zbraní má Afrika z Ruska.

Rozhovor s Hanou Horákovou pro Český Rozhlas ze dne 18. května 2022 ZDE

Kateřina Mildnerová: o dokumentárnám filmu Černí Češi

Rozhovor s Kateřinou Mildnerovou pro iDnes.cz ze dne 28. dubna 2022 ZDE.

Ondřej Skopal: Být abstinent je v Česku stigma

Rozhovor s Ondřejem Skopalem pro iDnes.cz ze dne 24. března 2022 ZDE

Součásti katedry

Laboratoř sociálněvědních výzkumů

Laboratoř sociálněvědních výzkumů (LSVV) je univerzitním pracovištěm se zaměřením na základní i aplikovaný výzkum. Jako součást Katedry sociologie, andragogiky a kulturní antropologie Univerzity Palackého v Olomouci poskytuje expertní šetření zejména v oblasti lidských zdrojů a práce s nimi.

Více se dozvíte na stránce projektu.

Protipředsudkové workshopy

Hlavním cílem našeho projektu je prevence předsudků a xenofobního způsobu uvažování a posílení tolerance odlišnosti. Nástrojem k dosažení tohoto cíle jsou interaktivní workshopy, ve kterých jsou žáci pod vedením dvojice lektorů směrováni formou zážitkové pedagogiky k pochopení rizik předsudků, xenofobie a rasismu, kdy je naopak prezentován význam soužití a tolerance odlišných sociálních a etnických skupin.

Více se dozvíte na stránce projektu.

Galerie sociální fotografie

Galerie sociální fotografie Katedry sociologie, andragogiky a kulturní antropologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci pořádá výstavy fotografií tématicky orientovaných podle zaměření pracoviště.
Fotografie témat ze sociologické, andragogické a kulturně antropologické oblasti spoluutvářejí obraz sociálních věd pěstovaných na katedře.

Více se dozvíte na stránce projektu.